У вісімнадцятирічного жителя Уманщини зареєстрували випадок правця. Юнак отримав травму під час розпилювання дров, хворого шпиталізували. Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб провели комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів, необхідних лабораторних досліджень.
За яких умов можливе інфікування правцем та чи є на Черкащині вакцини проти збудника інфекційної хвороби – про це розповіла Ірина Шуляренко, завідувачка відділу імунопрофілактики ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ».
«Інфікуватися правцем можливо через утворені рани, особливо колоті, які мають глибоке проникнення, порізи, опіки, обмороження, укуси тварин, потрапляння скалок під шкіру, бойові поранення, що несуть небезпеку для людини», – пояснила лікарка-епідеміологиня.
Правець — це тяжка інфекційна хвороба, яка супроводжується сильними судомами, під час яких можуть ламатися кістки. Окрім того, від цього захворювання висока смертність, яка сягає 70%. Заразитися правцем може кожна людина.
Лише повна вакцинація відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень гарантовано збереже людське життя. Вакцинувати дітей для профілактики інфекції необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення). У віці 6 і 16 років необхідна ревакцинація. Дорослим поновлювати щеплення від правця необхідно кожні 10 років.
Планову вакцинацію на Черкащині можна зробити в центрах первинної медико-санітарної допомоги, де є повний набір вакцин.
Для здійснення повноцінного захисту населення від спалахів та епідемій інфекційних захворювань за ініціативи Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб фахівці проводять виїзні вакцинації для дорослого населення від правця, дифтерії та ковіду.
Залишити відповідь