В Смілянському міськрайонному відділі філії Центру пробації в Черкаській області продовжується робота з забезпечення виконання наглядових та соціально-виховних заходів із засудженими, які перебувають на обліку в уповноваженому органі з питань пробації.
На кожну таку особу працівники розробляють план роботи із застосуванням індивідуального підходу до кожного та врахуванням основних потреб, інтересів і побажань.
Вони залучаються до різноманітних виховних заходів, а завдяки наявним меморандумам про співпрацю із усіма зацікавленими службами міста та району надається допомога у отриманні фахової освіти, отриманню офіційної роботи, направленню до реабілітаційних центрів та за потреби направленню до лікарняних закладів для отримання медичної допомоги.
Типовим є приклад клієнта пробації, який втратив всі соціальні зв’язки та якого нещодавно було направлено до реабілітаційного центру благодійної організації «Відродження», де йому надано місце проживання і забезпечено роботою.
Ще одним випадок стався із «підопічною» Смілянського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Черкаській області. Клієнтка пробації свого часу не отримала паспорт громадянина Україні та 20-річному віці не мала взагалі ніяких документів, крім свідоцтва про народження. За сприянням фахівців пробації їй було надано допомогу у отриманні паспорта громадянина України, після чого вона стала на облік до місцевого центру зайнятості населення та на сьогодні отримує професійну освіту за фахом «швачка» з подальшим офіційним працевлаштуванням.
Серед правопорушників є багато осіб, які потребують кваліфікованої юридичної допомоги, але через фінансову неспроможність не можуть звернутися до адвокатів чи юристів. За 2019 рік понад 100 осіб отримали консультаційні послуги правознавців Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
У листопаді 2019 року на базі Смілянського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Черкаські області розпочав свою роботу консультаційний кабінет, в якому всі бажаючі клієнти пробації мають змогу отримати кваліфіковані консультації та пройти тестування на предмет виявлення ВІЧ, гепатитів та туберкульозу. За майже три місяці роботи цього кабінету вже 32 особи отримали таку допомогу.
Слід відзначити, що координаторами та ініціаторами проведення таких заходів є фахівці пробації, які не тільки встановлюють нагляд за засудженим, але й допомагають вирішувати труднощі, з якими стикаються клієнти пробації, інформують у Смілянському міськрайоноому відділі філії Центру пробації в Черкаській області.
Залишити відповідь