За інформацією Смілянської метеостанції, друга декада серпня по погодних умовах характеризувалася підвищеним температурним фоном та відсутністю опадів. Впродовж декади температурний фон підіймався на 1-6° вище норми.
Середня декадна температура повітря становила +23° – на 4° вище норми.
У найтепліший день – 15 серпня, максимальна температура повітря підвищувалась до +33°. В найхолодніші ночі 11-12.08 мінімальна температура повітря та поверхні грунту знижувалась до +11°. Опади впродовж декади не спостерігалися.
Середня декадна відносна вологість повітря становила 61%, що на 5% нижче норми. Впродовж 1 дня декади спостерігався суховій, відносна вологість повітря знижувалася до значень 28%, що є стихійним агрометеорологічним явищем.
Агрометеорологічні умови декади були задовільними для розвитку і достигання пізніх с/г і городніх культур. Відсутність опадів впродовж 2 декади серпня та дефіцит їх в 1 декаді серпня обумовлював суттєве зниження волого запасів грунту. Так, порівняно з попередньою декадою, в орному шарі грунту вологозапаси знизилися майже вдвічі, що є несприятливим фактором для накопичення вологи у ґрунті під посів озимих культур урожаю наступного року, проростання зерна озимого ріпаку, сівба якого в районі завершилася. Але, повернення спеки та відсутність дощів були сприятливими умовами для закінчення жнив, накопичення цукрів у плодових, цукрових буряків.
За прогнозом синоптиків впродовж 3-ї декади серпня очікується мінливий характер погоди. Так, на початку декади, внаслідок надходження Балтійського повітря, температурний фон знизиться на 3-5º, суттєвих опадів не очікується. В середині декади, під впливом північного антициклону, сухо, денне тепло повернеться ( до +26+28º), проте ночі залишатимуться прохолодними (+10+15º). Наприкінці декади очікується вихід Балканського циклону, є ймовірність грозових дощів, температурний фон знову знизиться на 3-5º.
22-27 серпня переважатиме надзвичайний (5 класу) рівень пожежної небезпеки, що є стихійним гідрометеорологічним явищем.
Радіаційний фон у Смілі становить 13 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.
Залишити відповідь