ГРВІ вважаються найпоширенішими інфекційними захворюваннями, і щорічно нагадують про себе в холодну пору року. Так, з початку цьогорічного епідсезону в нашому місті захворіло 4330 дітей, з яких госпіталізовано 166.
З них до 4 років – 1243 осіб (41% від кількості дітей даної вікової категорії), госпіталізовано 105 .
Від 5 до 14 років – 2595 ( 36%), госпіталізовано 54 дитини.
Від 15 до 17 років – 492 (26%), госпіталізовано 7 осіб.
На жаль, універсальних засобів для захисту дитини від будь-якого вірусного захворювання не існує, проте існує цілий ряд заходів, здатних зменшити ризик розвитку захворювання:
– уникати скупчень людей — аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому, що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів;
– користуватися одноразовими масками при необхідності — щоб захистити себе чи оточуючих від зараження;
– промивати порожнину носа та полоскати горло антисептичними розчинами;
– регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання;
– уникати відвідування місць з великим скупченням людей, щоб зменшити контакт з джерелами інфекції;
– повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми — для підвищення опірної здатності організму;
– залишатися вдома при перших ознаках хвороби — щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку.
– необхідно часто мити руки з милом. Інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками.
Крім того, підвищення стійкості дитячого організму до дії вірусів ГРВІ сприяють загартовуючі процедури, при умові дотримання всіх правил загартовування. Золотим правилом загартовування є регулярність його виконання, незалежно від пори року.
Тому, можна зробити висновок, що профілактика ГРВІ повинна бути спрямована не на ковтання таблеток, а на створення умов при яких організм з легкістю міг би боротися з вірусами.
В.В. Данілова,
лікар-педіатр дільничний
Залишити відповідь