На лінію екстреного виклику «101» щодня надходить безліч повідомлень із благаннями про допомогу від громадян, які потрапили в екстремальні ситуації. На жаль, серед них часто зустрічаються неправдиві, хибні виклики.
Специфіка роботи рятувальників полягає в тому, що вони не можуть залишити поза увагою жоден виклик.
Іноді, поспішаючи на вигадане чиєюсь уявою «замінування», «пожежу», чи ще якусь надзвичайну подію, вони не в змозі надати оперативну допомогу тим, хто потребує її негайно.
Головною причиною хибних викликів є безкарність за подібні жарти.
Які шляхи вирішення даної проблеми?
Це роз’яснювальні бесіди з батьками, чиї діти обрали для розваг телефон екстреної допомоги, також відповідна робота у навчальних закладах, доведення до людей, яку відповідальність вони можуть понести у разі невдалих жартів.
Це – стаття 259 Кримінального кодексу України (свідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками), за якою винуватцям загрожує позбавлення волі на строк від 2 до 6 років.
Якщо це ж діяння спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно – позбавлення волі на строк від 4 до 8 років.
Також передбачена адміністративна відповідальність за статтею 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення (свідомо хибний виклик спеціальних служб), що тягне за собою штраф.
Рятувальники закликають громадян серйозно відноситися до роботи і думати про наслідки, до яких може призвести хибний виклик, інформує Ірина Лисенко, провідний інспектор Смілянськго РВ Управління ДСНС України у Черкаській області.
Залишити відповідь