Постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2014 р. №83 затверджений та набирає чинності з липня цього року Порядок призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів.
Право на компенсацію отримають сім’ї, середньомісячний сукупний дохід яких за попередні шість місяців у розрахунку на одну особу не перевищує величини прожиткового мінімуму для сім’ї – близько 1190 грн. на особу. (Прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1218 грн., для непрацездатних осіб – 949 грн., для дітей віком до 6 років – 1032 грн., від 6 до 18 років – 1286 грн.). Для цілей цього Порядку до складу сім’ї включаються особи, які зареєстровані у житловому приміщенні (будинку). У разі коли будь-хто з працездатних членів сім’ї надає інформацію про відсутність доходів за будь-який місяць протягом періоду, за який визначається дохід, до розрахунку приймається дохід такого члена сім’ї на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Для призначення компенсації особа, яка зареєстрована у житловому приміщенні (будинку) (далі – заявник), звертається до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації з відповідною заявою та пред’являє паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або особи без громадянства.
У заяві довільної форми зазначаються такі відомості про осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку): прізвище, ім’я та по батькові, число, місяць, рік народження, серія, номер паспорта громадянина України (паспортного документа іноземця або особи без громадянства), ким і коли виданий, реєстраційний номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті), види отримуваного доходу за попередні шість місяців та згода на обробку персональних даних. Крім того, наводиться перелік комунальних послуг, якими користується сім’я, із зазначенням реквізитів підприємств, що надають послуги.
До заяви додаються:
довідка про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб; довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку), за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики від 27 серпня 2004 р. № 192 (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги). На запит органів соціального захисту населення організації-постачальники житлово-комунальних послуг у 5-денний термін повинні надати інформацію про середньомісячний розмір плати за фактично спожиті послуги в межах норм до та після зміни цін і тарифів окремо на опалювальний та неопалювальний період. Після цього органи соціального захисту населення розрахують розмір компенсації та щомісячно перераховуватимуть її підприємству, що надає послуги.
Компенсація розраховуватиметься з місяця звернення до завершення опалювального періоду 2014-2015 років. Якщо звернення за компенсацією надійде протягом трьох місяців з дня набрання чинності постанови Кабінету України від 05.04.2014 р. №83, за бажанням заявника компенсація може бути призначена з травня 2014 року.
Розмір компенсації визначається як різниця між розміром плати за послуги (у межах норм споживання з урахуванням отриманих пільг та субсидії) після підвищення цін і тарифів та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на послуги. Надалі, у разі підвищення цін і тарифів протягом періоду надання, розмір компенсації перераховуватиметься з урахуванням підвищення без особистого звернення громадян.
Людмила КОЛЯДА,
начальник відділу
грошових виплат та компенсацій управління праці та соціального
захисту населення
Залишити відповідь