Щоб вберегти клієнтів від пропозицій недобросовісних роботодавців, у Смілянському міськрайонному центру зайнятості самостійно протестували можливі пропозиції віддаленої роботи і поділилися п’ятіркою найпоширеніших шахрайських схем:
- Мережевий маркетинг. Його не потрібно шукати – він сам знайде вас. Вам напишуть у соціальній мережі і запропонують легкий заробіток у продажах. Потрібно лише заплатити за викуп товару та/або за навчальні курси.
- Копірайтинг. Вам потрібно тільки заплатити за довічний доступ до сайту із замовленнями.
- Переклад текстів. Переводити тексти можна за допомогою Google-перекладача. І знову, ж заплатіть – і вам відправлять посилання на сайт, де можна заробити.
- Передрук з рукописів. Тут попросять заплатити типу “страхові кошти” на випадок, якщо ви не вчасно здасте роботу. А тепер уявіть: хто зараз пише тексти від руки, щоб потім те ще хтось набирав на ПК?
- Робота на біржах. Запропонують оплатити навчання та пообіцяють % від доходів.
“Ніякого керівництва”, “швидкий фінансовий успіх”, “ніяких графіків”, “дохід – ви самі визначаєте, якої суми вам вистачить”. Та ще ці слова приправлені історіями особистого успіху людей, які ось зараз Вам пишуть у соціальній мережі та так гарно виглядають на фото.
Мисліть критично і пам’ятайте, що законослухняні роботодавці офіційно працевлаштовують навіть на випробувальний термін при дистанційній роботі. А клієнти центру зайнятості отримують безкоштовні освітні чи просвітницькі послуги онлайн та мають змогу за бажанням здобути робітничий фах.
Діють українські платформи, які пропонують дистанційну роботу для фрілансерів (їх легко знайти за запитом в Google). Там теж потрібно платити кошти за певні послуги. Але на початковому етапі можна обійтися без вкладень, ви матимете безпосередній контакт зі своїм замовником, гарантований платформою розрахунок на банківську карту та рекомендації за виконану роботу, які побачать наступні замовники.
Тестувала Ангеліна Хоменко,
фахівчиня СМРЦЗ
Сетевой маркетинг – один из видов продвижения товаров и услуг.Принят на законодательном уровне. Иначе его бы просто не было или он бы относился к теневому бизнесу.
Компании, которые официально работают по принципу прямых продаж (сетевой маркетинг), исправно платят налоги. Люди , которые работают в сетевом маркетинге и оказывают услуги по продвижению товаров, также являются налогоплательщиками.
В чем здесь мошенническая схема? Заставляют выкупить товар? Как можно заставить человека что-то купить против его воли?
А в магазинах разве товар отдается бесплатно ? Или вас “заставляют” его покупать?
Статья ни о чем.