У Центрі надання соціальних послуг Ротмістрівської сільської ради відбувся тренінг для соціальних робітників та працівників з профілактики емоційного вигорання. Провела його фахівець із соціальної роботи Любов Тереховська.
Проблема емоційного та професійного вигорання наразі є дуже актуальною, особливо у воєнний період. Багато працівників соціальної сфери, спілкуючись з людьми, переймаючись їхніми проблемами, відчувають велике виснаження, залишаючись на самоті зі своїми переживаннями.На занятті тренерка запропонувала кілька вправ, щоб зняти емоційне навантаження та налаштуватися на позитив.
Симптомами професійного вигорання можуть бути:
– робота витісняє все інше (“береться” додому і на вихідні, посідає головні теми всіх розмов);
– коли колишня енергійність замінюється почуттями втоми, апатії та розчарування;
– розлади сну, нав’язливі думки, які стосуються роботи, прокручування подумки моментів, у яких можна було б вчинити-сказати інакше;
– зниження уважності, збільшення кількості помилок, сповільнення темпів роботи, зниження продуктивності;
– спалахи агресивності, цинічності, байдужості стосовно колег, клієнтів, часто – родини;
– зниження настрою, почуття провини за реальні чи уявні помилки;
– поява хворобливих проявів (починаючи від ГРВІ, закінчуючи гіпертонією і проблемами із серцем);
– небажання виконувати свої обов’язки.
Якщо такі симптоми почали з’являтися, варто звернути увагу на регуляцію свого психоемоційного стану, проаналізувати ситуацію та спланувати найперші кроки для подолання проблеми. Важливо навчитися звертати увагу на позитивні моменти свого життя, бути вдячними за них.
Учасникам нагадали, що завжди слід пам’ятати, що ми самі наповнюємо цей світ емоціями, думками, почуттями та вчинками. Чим світлішим буде наш внутрішній світ, тим кращим буде й зовнішній.
Залишити відповідь